Kurullar

YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Üyeleri

  • Colgate Palmolive A.Ş. /Ahmet Pura (Başkan)
  • Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri San ve Tic. A.Ş. / Ayşen Akalın (Başkan Yardımcısı)
  • Pınar Süt Mamülleri San. A.Ş. / Yeşim Koçyiğit (Başkan Yardımcısı)
  • Nestlé Türkiye Gıda San. A.Ş. / Zeynep Sungu (Başkan Yardımcısı)
  • Eti Gıda San. Tic. A.Ş. / Zeynep Dipçin Akdoğan (Genel Sekreter)
  • Unilever San.ve Tic. A.Ş./ Toloy Tanrıdağlı (Sayman)
  • Zer Merkezi Hizmetler ve Tic. A.Ş.  / Ülviye Derya Coşkun
  • Yıldız Holding A.Ş./ Zeynep Verda Mınık
  • Türk Telekomünikasyon A.Ş. /Ümit Önal
  • Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. / Aslıhan Ahızkal
  • Procter&Gamble Tüketim Malları San. A.Ş./ Onur Yaprak
  • L'Oréal Türkiye Kozmetik Tic. San. A.Ş./ Sinem Sandıkçı Gökçen
  • Hayat Kimya San. A.Ş. / Aysel Aydın
  • Akbank A.Ş. / Beril Alakoç Orhonoğlu
  • Bayer Türk Kimya San. Ltd. Şti. / Pınar Saltat  
  • Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. / Arda Öztaşkın
  • Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. / Seçil Demiralp
  • Koroplast Temizlik Ambalaj Ürün.San.ve Dış Tic. A.Ş. / Gülsün Mersin
  • Danone Hayat İçecek ve Gıda San.ve tic. A.Ş. / Pelin Aydoğdu
  • D-Market Elektronik Hiz. Ve Tic.A.Ş. / Onur Gargılı

Denetleme Kurulu Üyeleri

  • Sütaş Süt Ürünleri A.Ş. / Ergun Ermutlu
  • Ülker Bisküvi San. A.Ş. / Mustafa Kabakçı
  • Banvit Bandırma Vitaminli Yem San. A.Ş. / Yasemin Gürleroğlu
  • Glaxosmithkline Tüketici Sağlığı AŞ. / Gülden Duykan Kankotan
  • Arabam Com İnternet ve Bilgi Hiz. A.Ş. / Naim Çetintürk
  • Fritolay Gıda San.ve Tic. A.Ş. / Aslı Önder

Disiplin Kurulu

  • Johnson and Johnson Sıhhi Malzeme San. ve Tic. Ltd.Şti. / Şerifenur Taşkıran
  • Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz.ve Tic.A.Ş. / Nazım Erdoğan
  • EasyVit  Sağlık Ürünleri San.A.Ş / Mehmet Erden Kutsal
  • Denizbank A.Ş.  / Seçil Köksal Aykanat
  • Avon Kozmetik Ür. San ve Tic. A.Ş. / Nazlı Çil
  • Betek Boya ve Kimya San. A.Ş. /Arzu Uludağ Elazığ

KURULLARDA RVD TEMSİLİYETİ

T.C. Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu

  • Yeşim Koçyiğit

Reklam Konseyi

  • Ahmet Pura
  • Ergun Ermutlu
  • Onur Gargılı

TOBB Medya ve İletişim Meclisi

  • Aysel Aydın
  • Sinem Bakır

TİAK (Televizyon İzleme ve Araştırma Kurulu) A.Ş

  • Ümit Önal (RVD Temsilcisi)
  • Verda Duysak (Denetçi)

RİAK (Radyo İzleme ve Araştırma Kurulu)

  • Aslıhan Ahızkal

RÖK (Reklam Özdenetim Kurulu)

  • Zeynep Sungu
  • Zeynep Küçükönder
  • Gözde Erkaya
  • Zeynep Zeren
  • Ebru Gürdemir
  • Gülden Duykan Kankotan
  • Mustafa Kabakçı

RÖP (Reklam Özdenetim Platformu)

  • Ahmet Pura
  • Ayşen Akalın

IAB Türkiye

  • Ayşen Akalın 

DPİP (Dijital Pazarlama İletişimi Platformu)

  • Ahmet Pura
  • Sinem Sandıkçı Gökçen
  • Dilhan Kolko Yıldız
  • Gülizar Öcal

AMAR (Açıkhava Medya araştırmaları Derneği)

  • Zeynep Aytimur Yapar